Роберт Шуман «Карнавал»


Роберт Шуман - один з найцікавіших композиторів сьогодення. Він той, чиє життя одночасно захоплює, викликає співчуття і вражає. Його музичні твори зачаровують красою, яскравими образами, а особистість сповнена загадок. Яким він був насправді? Дослідники відзначають, що Р. Шуман знаходився в двох станах: шалено щасливому, що не міг, навіть, розмовляти, або надзвичайно пригніченому, в якому також не міг вимовити й слова. До того ж композитор постійно був занурений в нереальний світ мрій, які втілював у своїх музичних творах. Так, в «Карнавалі» Р. Шуман відобразив всі особисті дивовижні якості, всю суперечливу і емоційну натуру.

Фортепіанний цикл репрезентує собою картину, на якій яскраво висвітлена атмосфера карнавального свята з низкою карнавальних масок. Їх можна розділити на традиційні: «Панталоне і Коломбіна», «П'єро» та «Арлекін»; оригінальні: «Кокетка» і «Метелики»; фантастичні: «Танцюючі літери». Окрім них, у натовпі з'являються давідсбюндлери: «Флорестан», Евзебій, «Паганіні», «Шопен», перед слухачами постають Клара з Ернестіною, тільки вони з'являються під виглядом «Кіаріни» і «Естрелли». Зустрічаються також п'єси, що представляють собою побутові замальовки – «Прогулянка», «Зустріч», «Визнання», а також велика роль відводиться танцям, так, вальсова тема проходить наскрізною лінією через увесь твір, як повторюваний рефрен.



«Карнавал» - геніальний твір фортепіанного мистецтва. Його мініатюрні сцени вражають і захоплюють слухачів глибиною свого задуму, проникливим ліризмом і приголомшливим музичним матеріалом. Незважаючи на відсутність явної дансантності, цей витвір мистецтва неодноразово виступав основою для створення балетних постановок. Неординарність музичної мови, витончена ритміка, яскравий калейдоскоп образів - усе це слугує надзвичайним джерелом натхнення для балетмейстерів різних часів. Так, у 1910 году М. Фокин поставив однойменний одноактний балет-пантоміму та вважав «Карнавал» своїм кращим балетом.





Прослухавши весь цикл мініатюр, ми зупинилися на деяких образах і зробили невелику анотацію-характеристику до них та створили «Галерею емоцій», оживлені образи в умінні передати характер через пантоміму. 

Отже, ласкаво просимо на Карнавал!

Підготувала здобувачка

першого рівня вищої освіти

Анастасія ЧЕРКАС 

Проєкт «Галерея емоцій»

від членів наукового гуртка

«Теоретичні підходи до балетмейстерського

аналізу музичних творів»

Керівниця: Олена ЄМЕЛЬЯНОВА

https://youtu.be/IAt_aQseoEU

Комментарии

Популярные сообщения