Балет «Жизель» Раду Поклітару

Балет «Жизель»
постановник -  Раду Поклітару
Сучасна інтерпретація балету «Жизель» є актуальною, адже вона включає в себе такі теми, як нерозділене кохання, трагічне та бездушне життя дівчат у борделі, самогубство.
Раду Поклітару змінив концепцію балету, але ідея та головна думка постановки залишилась незмінною та є ідентичною до балету «Жизель» Жана Кораллі.
Тема балету є доступною, бо в ньому передаються переживання сучасної людини, та в деякій мірі постановка є специфічною, бо містить відверті сцени. Музичний супровід Раду Поклітару не змінював і використав оригінальну версію, яка була написана Адольфом Аданом у 1840 році. Разом з цим вона наповнена різними побутовими звуками: мотоциклу, прибою. Музика є класичною й не співпадає з настроєм та художнім навантаження сучасної інтерпретації постановки. Але всі драматургічні частини музичного супроводу співпадають з драматургією балету Раду Поклітару.
Постановник майстерно відображає своє новаторство в незвичайних переміщеннях та малюнках упродовж танцю. Хореографічний текст постановки відповідає ідеї та задуму балетмейстера. Хореограф вдало поєднує малюнки, танцювальну лексику з хореографічним текстом. Кульмінація яскраво виражається за допомогою музичного навантаження, емоційності танцівників та незвичної хореографії. Новаторством балетмейстера є різкі рухи окремими частинами тіла, ізоляція, дивні стрибки, химерні підтримки. 
Тема яскраво виражена також за допомогою реквізитів: рами від мотоциклів, стільців, об’ємних декорацій, які швидко змінюються та відтворюють реальну обстановку (вікна, двері), а також освітлення, яке допомагає яскраво виражати настрій та емоцію кожної картинки.

Статтю підготувала випускниця спеціальності «Хореографія»
Маргарита ТЕРЕХОВА

Комментарии

Популярные сообщения